V Edycja Czwartków Lekkoatletycznych

V Edycja Czwartków Lekkoatletycznych

Jesienny kalendarz kępińskich Czwartków Lekkoatletycznych został zrealizowany.. i to w 100%. Na przełomie kilku tygodni na stadionie miejskim zrealizowaliśmy aż 5 imprez, których głównymi “aktorami” były dzieci szkół podstawowych z Miasta i Gminy Kępno w rocznikach 2007, 2008, 2009 i młodsi z podziałem na chłopców i dziewczęta. Młodzi adepci lekkoatletyki spisali się na “medal” bowiem z edycji na edycję poprawiali technikę skoków (wzwyż, w dal) dokładali centymetrów w rzucie piłeczką palantową a ich biegi na dystansie 60m, 300m, 600m oraz 1000m były bardziej efektywne a co za tym idzie – czasy lepsze. Nowo wprowadzoną dyscypliną było pchnięcie kulą, które cieszyło się dużym zainteresowaniem obu płci. Jesienną porą co niektórzy uczniowie zgromadzili niemały “stosik” dyplomów co uwarunkowane było ich dobrą postawą w dedykowanej konkurencji tj. technicznej i/lub biegowej. Już wiosną 2020 czas podsumowań a tutaj rozdanie medali, pucharów oraz udział reprezentacji Gminy Kępno w finałach „Czwartków La” tj. wojewódzkim (miasto organizatora nie zostało jeszcze zatwierdzone) i ogólnopolskim – w Łodzi.
Szkołom dziękujemy za udział, nauczycielom za życzliwość i pomoc w organizacji a dzieciakom.. szlifujcie formę sportową i niech zdrowie was nie opuści.
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w KępnieSzkoła Podstawowa Nr 3 im. Przemysła II w KępnieSzkoła Podstawowa W HanulinieSzkoła Podstawowa w MyjomicachSzkoła Podstawowa w KrążkowachSzkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mikorzynie oraz uczniowie SP Świba i Olszowa – to placówki dydaktyczne, które “z miłą chęcią” brały udział w zawodach.

Polecane artykuły

Skip to content