Uwaga: Ważna sprawa

Uwaga: Ważna sprawa

W związku z pojawianiem się w niektórych lokalnych mediach nieścisłych i częściowo nieprawdziwych informacji na temat przebiegu konserwacji płyty boiska stadionu miejskiego w Kępnie, a tym samym wyraźnej dyskredytacji działań podejmowanych przez firmę ETO Sp. z o.o. s.k. z Oławy i Spółkę Projekt Kępno Sp. z o.o., pozwolimy sobie podzielić się z Państwem oceną faktycznego stanu murawy przez eksperta, a nie laika.

Poniżej stanowisko Pana Radosława Wiszniewskiego – właściciela firmy świadczącej dla nas usługę pielęgnacji murawy i posiadającego nie tylko kierunkowe wykształcenie, ale wieloletnie doświadczenie zawodowe:
“Dziękujemy za troskę o murawę boiska zgadzamy się, że na niewielkich fragmentach boiska (jeden około 20/6 m i drugi 10/6 m) występuje słaba przepuszczalność podłoża, tym samym bezpośrednio po deszczu lub podlaniu – murawa jest grząska. Jednak stanowczo nie stwierdzamy gnicia murawy. W związku z takim stanem rzeczy już od dawna planujemy:
– opryski preparatami grzybobójczymi,
– pod koniec sierpnia przeprowadzić zabiegi polepszające murawę takie jak (piaskowanie, aerację, skaryfikację ) całej płyty + dodatkowych fragmentów,
– uzupełnienie trawy w obszarach zanikania murawy,
– intensywne nawożenie wspomagające rozwój systemu korzennego.
Wszelkie zabiegi były już wykonywane i przyniosły polepszenie murawy. Niestety ze względu na posianie trawy oraz okres upałów nie mogliśmy niektórych zabiegów wykonywać. Teraz z dużo większą częstotliwością postaramy się by ten problem poprawić. Zdajemy sobie sprawę, że jesienią może być tylko gorzej. Dlatego mamy wszystko zaplanowane z wyprzedzeniem. Dodatkowo, po rozgrywkach (o ile warunki pogodowe pozwolą) podejmiemy działania związane z analizą warstw odsączającej i nośnej szczególnie tych fragmentów murawy.”

Jako Spółka zostaliśmy poproszeni o weryfikację dyskredytujących informacji zawartych w materiałach prasowych, ale skoro już wcześniejsze sprostowania nie były zamieszczane przez redakcję jednego z mediów (pomimo wyraźnego powołania przez Spółkę na art. 31a. 1. Ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe) zdecydowaliśmy, że pozostawimy ocenę podłoża tej medialnej nagonki na Spółkę Projekt Kępno – Państwa ocenie i mimo wszystko – będziemy robić swoje‼️🙂

Polecane artykuły

Skip to content