Podusmowanie jesiennych czwartków lekkoatletycznych

Podusmowanie jesiennych czwartków lekkoatletycznych

Czwartki Lekkoatletyczne w 2018 roku … ale to już było, ale wróci i to prawdopodobnie na kolejnych 5 lat. Spółka Projekt Kępno jest zainteresowana kontynuowaniem wspaniałej tradycji lekkoatletycznej. Wieloletnia impreza (I edycja odbyła się w 1995 roku w Warszawie) cieszy się dużą aprobatą wśród dzieci, nauczycieli a także rodziców w całym kraju.
W Kępnie w zawodach systematycznie bierze udział ponad 100 uczestników. W jesiennej edycji chęć rywalizacji podjęły wszystkie szkoły z miasta i gminy tj.: SP1, SP2, SP3 z Kępna oraz SP Mikorzyn, SP Myjomice, SP Hanulin, SP Olszowa, SP Świba, SP Krążkowy i SP z Kierzna.

Młodzi adepci lekkoatletyki z roczników 2006, 2007 oraz 2008 i młodsi, rywalizowali w konkurencjach biegowych tj.: 60 m., 300 m., 600 m., 1000 m., oraz technicznych tj.: rzut piłeczką palantową, skok w dal, skok wzwyż. Uczniowie systematycznie poprawiali osiągane wyniki doskonaląc tym samym technikę biegów, rzutów czy skoków. Impreza lekkoatletyczna odbywa się ze wsparciem Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Wyniki z „czwartków”, które odbyły się jesienią w Kępnie już wkrótce dostępne na stronie internetowej www.czwartki.pl
Informacje nt. Czwartków Lekkoatletycznych z galerią zdjęć dostępne również na fanpage’u spółki Projekt Kępno na FB:
https://www.facebook.com/aquaparkepno/

Polecane artykuły

Skip to content