Inauguracja programu szkoleniowego „Akademia Siatkówki PGE Skry Bełchatów” w Kępnie

Inauguracja programu szkoleniowego „Akademia Siatkówki PGE Skry Bełchatów” w Kępnie

Dnia 05 października nastąpiła oficjalna inauguracja programu szkoleniowego pod nazwą „Akademia Siatkówki PGE Skry Bełchatów” w Kępnie skierowanego do uczniów klas IV – VI. Prezes Spółki Projekt Kępno Sp. z o.o.– Karolina Pilarczyk – Dworaczyńska podpisała porozumienie z Klubem Piłki Siatkowej Skra Bełchatów reprezentowanym przez Wiceprezesa – Grzegorza Stawinogę, na mocy którego zawiązała się szeroko pojęta współpraca z Klubem ujawniająca i rozwijająca predyspozycje i uzdolnienia uczniów kępińskich szkół w dziedzinie piłki siatkowej. W okresie szkolnym realizowane będą zajęcia pozalekcyjne na uczniów i uczennic klas IV – VI w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych dwa razy w tygodniu, w okresie ferii letnich – dwutygodniowe turnusy, a także szkolenia w zakresie prowadzenia dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego zatrudnionych w szkołach Gminy Kępno, których kandydatury zostaną zatwierdzone przez Klub PGE Skra Bełchatów.
Hala widowiskowo-sportowa wypełniła się w piątek „po brzegi” dziećmi szkół podstawowych z miasta i gminy Kępno, którzy są potencjalnymi adeptami Akademii PGE SKRY Bełchatów w Kępnie. Największy aplauz zbudziła obecność na inauguracji programu Mistrza Świata w siatkówce z 2014 roku, a dziś trenera – Michała Winiarskiego oraz Radosława Kolanka – trenera i aktualnego Mistrza Polski juniorów. Nie małym wydarzeniem był krótki trening poprowadzony przez gości. W międzyczasie odbyło się losowanie podwójnych wejściówek na sobotnie i niedzielne mecze GIGANTÓW SIATKÓWKI w Wieluniu. Punktualnie o godzinie 13:00 swój mecz rozpoczął TG Sokół Kępno, który w towarzyskim meczu zmierzył się z WKS Siatkarzem Wieluń.
2) Siatkarskie zmagania w Wieluniu i GIGANCI SIATKÓWKI w Kępnie
Sobota 06 października była dniem kontynuacji wielkich wrażeń siatkarskich w Kępnie. Spod hali widowiskowo – sportowej przy ul. Sportowej wyruszył do Wielunia autobus pełen młodych „szczęśliwców” wraz ze swoimi opiekunami, którzy wylosowali darmowe wejściówki na mecze piłki siatkowej pomiędzy Jastrzębskim Węglem vs. VFB Friedrichschafen oraz PGE Skrą Bełchatów vs. Berlin Recycling Volleys Mieszkańcy miasta i gminy Kępno z zapartym tchem oglądali poczynania meczy POLSKA vs. NIEMCY (w turnieju wzięły udział 2 drużyny Niemiec i 2 drużyny Polski) w ramach imprezy GIGANCI SIATKÓWKI. W przerwie pomiędzy meczami rozdawane były autografy oraz robione pamiątkowe zdjęcia m.in. z Michałem Winiarskim, Mariuszem Wlazłym, Dawidem Konarskim czy Vitalem Heynenem – trenerem reprezentacji Polski.
W końcu nadeszła długo wyczekiwana niedziela 7 października. Znów dopisała frekwencja na wycieczce do Wielunia i dzięki Spółce Projekt Kępno Sp. z o.o. dotarła tam znów ponad 50-osobowa grupa kępińskich kibiców siatkówki, a wśród nich może i potencjalni adepci Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów. Podczas imprezy w Wieluniu zagrały ze sobą Jastrzębski Węgiel vs. Berlin Recycling Volleys oraz PGE Skra Bełchatów vs. VFB Friedrichshafen. O randze rozgrywanego turnieju może świadczyć fakt, iż wszystkie mecze transmitowane były na żywo w Polsacie Sport, a swoje mecze drużyny rozegrały w niemal najmocniejszych składach. Wieluń okazał się bardzo gościnnym miastem, bo zwycięzcą turnieju została drużyna z Niemiec – BERLIN Recycling Volleys. W przerwie pomiędzy meczami na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Kępno – Piotra Psikusa został uroczyście przekazany puchar GIGANTÓW SIATKÓWKI. I stało się! W 2019 roku i 2020 roku największy, charytatywny turniej piłki siatkowej w Polsce zostanie rozegrany w hali widowiskowo-sportowej w Kępnie. Oby Kępno w następnych latach dało zwycięstwo polskim drużynom! Warto dodać, że organizacja turnieju stała na równie mistrzowskim poziomie jak nasi złoci medaliści Mistrzostw Świata 2018 roku obecni podczas imprezy w Wieluniu.
Puchar GIGANTÓW SIATKÓWKI można podziwiać w holu głównym Urzędu Miasta i Gminy Kępno.

Polecane artykuły

Skip to content