Inauguracja Czwartków Lekkoatletycznych

Inauguracja Czwartków Lekkoatletycznych

Biegi na 60, 300, 600 (dziewczęta) i 1000 (chłopcy) metrów; skoki wzwyż i w dal oraz rzuty piłeczką palantową… za nami wiosenna Inauguracja XXV Czwartków Lekkoatletycznych i wbrew niesprzyjającej pogodzie… daliśmy radę.
Chciało by się napisać bo jak nie my to kto? Ale to Wy, młodzi sportowcy wykazaliście się chęcią i determinacją do tego aby 14 maja wziąć udział w zawodach i zmierzyć się z rówieśnikami z innych szkół podstawowych za co należą się gromkie brawa. Otwarcia wiosennej edycji „czwartków” dokonał lokalny organizator z ramienia Projekt Kępno Sp. z o.o. – Kamil Urbański oraz przedstawiciel Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS – pan Jakub Skopiński. W tym dniu na stadion miejski w Kępnie zawitało osiem placówek dydaktycznych z Miasta i Gminy Kępno tj.: SP1 Kępno, SP2 Kępno, SP3 Kępno, SP Mikorzyn, SP Myjomice, SP Krążkowy, SP Olszowa oraz SP z Kierzna co dało frekwencję ponad stu uczestników. Po pochodzie lekkoatletycznym (uczniowie reprezentujący swoje szkoły przeszli bieżnią lekkoatletyczną wokół boiska piłkarskiego w rytmie sportowego hymnu) przeszliśmy do spotkania z Kacprem Jastrzębskim – lekkoatletą, który na swoim koncie ma wiele sukcesów tj. m.in. czterokrotny medalista Mistrzostw Polski w wieloboju lekkoatletycznym w tym Mistrz Polski juniorów w dziesięcioboju oraz halowy Mistrz Polski w siedmioboju reprezentant Polski w halowych meczach wielobojowych w 2018 roku w Madrycie oraz 2019 roku w Cardiff. Po wspólnej rozgrzewce zawodnicy byli przygotowani do zmagań i zaczęła się sportowa rywalizacja. Tutaj (zresztą jak zawsze) o końcowym sukcesie decydowały centymetry oraz sekundy. Wręczenie dyplomów odbyło się w holu hali widowiskowo-sportowej, który okazał się „azylem” w obliczu zaistniałej pogody zarówno dla uczestników jak i wychowawców.
Wielkimi krokami zbliża się Finał Miejski, uczniowie… szlifujcie formę ! Czekają na Was medale oraz wyjazd na Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych do Łodzi, który odbędzie się w dniach 15/16 czerwca.

Polecane artykuły

Skip to content