Inauguracja Czwartków Lekkoatletycznych

Inauguracja Czwartków Lekkoatletycznych

Lipiec, sierpień, początek roku szkolnego czas start ! A zaczęliśmy dnia 11 września od spotkania z nauczycielami wychowania fizycznego szkół podstawowych Miasta i Gminy Kępno. Frekwencja była bardzo zadowalająca, ponieważ każda z placówek dydaktycznych miała swojego przedstawiciela. Wspólnie omówiliśmy kalendarz sportu szkolnego na rok szkolny 2019/2020. Ważnymi tematami rozmów była realizacja programu pod nazwą Czwartki Lekkoatletyczne oraz omówienie zasad bezpieczeństwa uczniów podczas rozgrywania zawodów.

Następnego dnia tj. 12 września spotkaliśmy się na stadionie miejskim, by zainaugurować „Czwartki LA”. Do rywalizacji przystąpiło osiem szkół tj. SP1 Kępno, SP3 Kępno, SP Mikorzyn, SP Myjomice, SP Krążkowy, SP Hanulin oraz SP z Olszowy i Świby. Fantastyczna pogoda oraz duch sportowej rywalizacji wpłynęły na bardzo dobre wyniki uczniów w poszczególnych konkurencjach lekkoatletycznych. Zwycięzcy zostali nagrodzeni a pozostali mogą powalczyć o lepszy rezultat już 17 września, kiedy to spotykamy się na kolejnej „odsłonie” zawodów. Stawka rywalizacji jest duża, ponieważ uczniowie z najlepszymi wynikami w całym cyklu, dostaną szansę wyjazdu na mistrzostwa woj. wielkopolskiego, a następnie na ogólnopolski finał do Łodzi, gdzie sam udział jest niesamowitą przygodą, a przy odrobinie szczęścia… szansą na sukces.

W obliczu nowego roku szkolnego uczniom życzymy jak najlepszej postawy w szkole oraz na arenie sportowej, a nauczycielom .. wytrwałości.

Polecane artykuły

Skip to content