Akademia Siatkówki PGE Skry Bełchatów

Akademia Siatkówki PGE Skry Bełchatów

5 października w Kępnie zawarte zostało porozumienie pomiędzy Projekt Kępno Spółka  z o.o. a Klubem Piłki Siatkowej Skra Bełchatów Spółka Akcyjna. Na mocy porozumienia, szkoleniem zgodnym z metodologią bełchatowskiej „SKRY” zostaną objęte dzieci klas IV-VI szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę. W tym dniu w hali widowiskowo-sportowej gościli Michał Winiarski i Radosław Kolanek.

MICHAŁ WINIARSKI

Rok temu debiutował jako drugi trener u boku Roberto Piazzy. Dziewięć miesięcy później świętował swoje czwarte Mistrzostwo Polski, ale pierwsze w roli asystenta. Jako siatkarz związany był z PGE Skrą przez 8 lat. Pierwszy kontrakt z bełchatowskim klubem podpisał w 2005 roku. Do Skry przychodził jako wschodząca gwiazda polskiej i światowej siatkówki. Szybko stał się czołową postacią nie tylko żółto-czarnych, ale i reprezentacji Polski. W 2014 roku był kapitanem drużyny, która w kapitalnym stylu sięgnęła po złoto Mistrzostw Świata, a osiem lat wcześniej biało-czerwoni z Winiarskim w składzie zdobyli srebrny medal MŚ.

RADOSŁAW KOLANEK

To z kolei wychowanek PGE Skry Bełchatów. Właśnie w tej drużynie zadebiutował w PlusLidze. W sezonie 2009/2010 był w szerokiej kadrze zdobywając z zespołem złoty medal Mistrzostw Polski. Później zmagał się z kontuzją, która uniemożliwiła mu grę. Środkowy postanowił zrezygnować z występów na boisku na rzecz objęcia funkcji trenera w Skrze. Na swoim koncie ma brąz Mistrzostw Polski Juniorów w sezonie 2013/2014.

W międzyczasie rozlosowano darmowe wejściówki na mecze Gigantów Siatkówki. Każdy kto wygrał bilet, w dniu 06 lub 07 października miał możliwość wyjazdu do Wielunia by zobaczyć w akcji takie drużyny jak: Jastrzębski Węgiel, PGE Skra Bełchatów, VFB Friedrichshafen, Berlin Recycling Volleys oraz aktualnych mistrzów świata tj. Artur Szalpuk, Dawid Konarski, Jakub Kochanowski, Grzegorz Łomacz na czele z trenerem Vitalem Heynenem.

To był niesamowity weekend, który zarówno dzieciom jak i nam dorosłym dostarczył wielu niezapomnianych emocji. Na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Kępno został przekazany puchar Gigantów Siatkówki. Dzięki pomocy prawdziwego pasjonata – p. Wojtka Rozdolskiego (pomysłodawcy GIGANTÓW SIATKOWKI) wielka siatkarska impreza już w przyszłym roku odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej w Kępnie.

[Best_Wordpress_Gallery id=”16″ gal_title=”Akademia”]

Informacje nt. zawartego porozumienia z galerią zdjęć dostępne również na fanpage’u spółki Projekt Kępno na FB:

https://www.facebook.com/aquaparkepno/

Polecane artykuły

Skip to content