Budowa krytej pływalni

Budowa krytej pływalni

Największą inwestycją, do której przygotowuje się obecnie Spółka Projekt Kępno Sp. z o.o. jest budowa krytej pływalni w Kępnie przy ulicy Walki Młodych , której finalizacja zaplanowana jest na jesień 2018 roku. Koszt całego przedsięwzięcia szacuje się wstępnie na kwotę ok. 23 mln złotych.

Projektowana pływalnia w założeniu ma być budynkiem energooszczędnym, niskoemisyjnym, łączącym funkcje rekreacyjną i sportową. Będzie zaspokajać potrzeby rekreacyjne mieszkańców gminy.  Będzie także ważnym obiektem dla lokalnej edukacji i sportu.

Znajdą się w niej:

1) basen pływacki (6 torów),

2) basen szkoleniowo-rekreacyjny o głębokości 0,9 – 1,3 m, ze strefą do nauki pływania (2 tory) oraz licznymi atrakcjami, w tym:

– bicze wodne do hydromasażu

– ławka i leżanki do hydromasażu;

– atrakcja typu „gejzer”;

– atrakcja typu „rwąca rzeka”;

– atrakcja typu „małpi gaj”;

3) widownia (ok. 200 osób);

4) brodzik dla najmłodszych dzieci o głębokości do max 35 cm i powierzchni ok. 20 m2 z małą zjeżdżalnią.

5) interaktywna zjeżdżalnia wodna wewnętrzna typu rurowego z pomiarem czasu zjazdu,

6) wanny z hydromasażem (6-osobowe)

Dodatkowo niezbędna część gastronomiczno-usługowa, szatnie, itd.

W grudniu 2015 roku został ogłoszony konkurs opracowanie koncepcji architektoniczno – urbanistycznej budowy krytej pływalni przy ul. Walki Młodych wraz z zagospodarowaniem terenu przy obiekcie. Celem konkursu jest uzyskanie możliwie najlepszego rozwiązania pod względem architektonicznym, funkcjonalnym i eksploatacyjnym (ze szczególnym uwzględnieniem kosztów funkcjonowania) krytej pływalni.

Modern cover made of laminated beams and glass plates

Modern cover made of laminated beams and glass plates

Aż 12 pracowni architektonicznych walczy w konkursie na opracowanie koncepcji krytej pływalni w Kępnie. Są wśród nich pracownie z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Ostrowa Wielkopolskiego, a nawet jedna z zagranicy. Swoje prace złożą zgodnie z Regulaminem konkursu do 4 kwietnia 2016 r.

Więcej szczegółów na temat ogłoszonego konkursu:

KILK!

Lokalizacja projektu:

KLIK!

Polecane artykuły

Skip to content