Podsumowanie Turnieju Tauron Giganci Siatkówki

Podsumowanie Turnieju Tauron Giganci Siatkówki

Co to był za turniej !

Od piątku 28.08 do niedzieli 30.08 br. hala widowiskowo-sportowa w Kępnie przy ul. Sportowej 9 żyła tylko i wyłącznie siatkówką.

W pierwszy dzień turnieju Tauron Giganci Siatkówki na parkiet wyszli Reprezentanci firmy Tauron oraz Mistrzowie Świata trenera Ireneusza Mazura w skład, w której wchodzili Paweł Zagumny, Michał Winiarski, Piotr Gruszka, Krzysztof Ignaczak, Dawid Murek czy Mariusz Wlazły.

W samym meczu nie chodziło o wynik spotkania, a o dobrą zabawę dla obu drużyn oraz przypomnienie sobie gry naszych złotych juniorów z roku 1997 w Bahrajnie.

Wynik meczu: 3:0 dla Mistrzów Świata trenera Ireneusza Mazura.

 

Drugi dzień turnieju to już mecze drużyn plus ligowych, w której w skład wchodziły:

– PGE Skra Bełchatów

– KS Jastrzębski Węgiel

– Trefl Gdańsk

– Verva Warszawa Orlen Paliwa

W pierwszym spotkaniu półfinałowym zmierzyły się ekipy Jastrzębskiego Węgla z Vervą Warszawa Orlen Paliwa. Siatkarze z Warszawy świetnie rozpoczęli mecz i bardzo szybko wyszli na prowadzenie w setach 2:0. Jednak nie udało postawić się przysłowiowej „kropki nad i” i w myśl powiedzenia „ Jeśli prowadzisz 2:0 i nie wygrywasz 3:0, to przegrywasz 3:2” sprawdziło się i to siatkarze z Jastrzębia cieszyli się z awansu do wielkiego finału.

Drugie spotkanie półfinałowe to starcie PGE Skry Bełchatów z Treflem Gdańsk czyli drużynie, w której od tego sezonu występuje Mariusz Wlazły – ikona bełchatowskiego klubu. To właśnie były klub Mariusza Wlazłego po fantastycznym spotkaniu w ich wykonaniu wygrywa z ekipą z Gdańska prowadzoną przez trenera Michała Winiarskiego w stosunku 3:1 i to Skra awansowała do niedzielnego finału.

Trzeci dzień turnieju to już walka o medale. Jako pierwsi na parkiet wyszli siatkarze z Warszawy i Gdańska. Zniesmaczeni sobotnią porażką warszawianie po znakomitym spotkaniu z ich strony zwyciężają z Treflem 3:0 i to oni mogli się cieszyć z brązowych medali.

Spotkanie finałowe to starcie dwóch ekip, które w poprzednim sezonie siatkarskim do końca biły się o 3 miejsce w tabeli ligowej, a mowa tu o siatkarzach z Bełchatowa i Jastrzębia. W lidze lepsza okazała się Skra, natomiast na turnieju Tauron Giganci Siatkówki drużyna Jastrzębskiego Węgla, która po fenomenalnym, pełnych obron, fantastycznych akcji i walki meczu zwyciężyła w tie-breaku 16:14 i to siatkarze z woj. Śląskiego mogli wznieść Puchar Tauron Giganci Siatkówki do góry.

Polecane artykuły

Skip to content